Makijaż permanentny seminarium z Corinną Kuffner

W dniach 17-18 lutego w Warszawie odbyło się dwudniowe seminarium nt. Możliwości i zastosowanie pigmentacji medycznej w makijażu permanentnym. Gościem specjalnym seminarium była Corinna Kuffner, dyrektor zarządzająca i współwłaściciel marki Long-Time-Liner. Na Seminarium z Corinną Kuffner 2014 przyjechała również Manuela Mang oraz Karolina Hoffman. W seminarium wzięło udział prawie 100 linergistek z całej Polski.

Pigmentacja medyczna brwi u osoby po chemioterapii.

Pigmentacja brwi u osoby po chemioterapii nie jest łatwa. W przypadku braku brwi u osób po chemioterapii wykonanie makijażu permanentnego jest dość trudne. Na początku należy umiejętnie poprowadzić rozrysunek wstępny, aby poprawnie odtworzyć kształt łuku brwiowego. Jego odpowiednie dopasowanie do rysów twarzy przesądza o efekcie zabiegu. Kształt brwi wpływa znacząco na urodę twarzy, wygląd i samopoczucie klientki. Corinna Kuffner pokazała jak wykonać to bezbłędnie oraz jak po rozrysunku wykonać pigmentację, aby nie zmienić zaplanowanego kształtu i efektu. Corinna Kuffner zaprezentowała metodę włoskową w pigmentacji medycznej brwi u osób po chemioterapii.

Pigmentacja medyczna oczu u osoby po chemioterapii.

Pigmentacja medyczna oczu u osoby po chemioterapii również nie jest zabiegiem łatwym. W przypadku braku rzęs nie ma możliwości oparcia rysunku wstępnego i całego makijażu o ich linię. Należy więc wytyczyć linię rzęs i wykonać taki rysunek kreski górnej i dolnej oka, aby oczy wyglądały naturalnie. Corinna Kuffner zaprezentowała rozrysunek wstępny i makijaż permanentny oczu u osoby po przebytej chemioterapii. Oto efekt tuż po zabiegu.

Pigmentacja otoczki brodawki sutkowej

Manuela Mang razem z Karoliną Hoffman wykonała pigmentację medyczną otoczki brodawki sutkowej piersi po operacji. W ten sposób zostały ukryte widoczne blizny dookoła sutka oraz wyrównane kształt i kolor otoczki. Taką pigmentację medyczna można wykonywać nie tylko u kobiet po operacjach piersi ale u wszystkich, które chcą mieć piękny i regularny kształt otoczki brodawki sutkowej.

Pigmentacja odtwórcza brodawki sutkowej na piersi po mastektomii.

W trakcie trwania makijaż permanentny seminarium Manuela Mang wykonała również pigmentację odtwórczą brodawki sutkowej na piersi po mastektomii. Pokaz był niesamowity a efekty zadziwiające! Makijaż do złudzenia przypominał naturalną brodawkę. W Centrum Makijażu Permanentnego zajmujemy się pigmentacją medyczną i mamy nadzieję, ze będzie się nią zajmowało coraz więcej linergistek. W ten sposób można pomóc wielu kobietom po mastektomii.

Pigmentacja korygująca, makijaż permanentny brwi metodą włoskową u osoby po chemioterapii.

Corinna Kuffner zaprezentowała pigmentację korygującą brwi, które odbarwiły się na czerwono. Dodatkowo brwi były wykonywane u osoby, która przebyła chemioterapię. Zabieg miał więc 2 stopnie trudności. Corinna wykonała doskonały makijaż korygując czerwony odcień, kształt i metodę wykonania makijażu permanentnego brwi. W efekcie twarz modelki zyskała nowy wygląd i odzyskała świeżość.

Pigmentacja medyczna blizny po operacji usunięcia tarczycy.

Wiele kobiet po problemach i kuracjach hormonalnych związanych z tarczycą jest zmuszonych do jej usunięcia. Po zabiegu pozostaje brzydka blizna na dekolcie. Naszyjniki i apaszki nie zawsze zamaskują bliznę. Makijaż permanentny w takim przypadku jest idealnym rozwiązaniem. Blizna znika i znika również problem jej codziennego maskowania pod odzieżą czy też biżuterią. Na naszym seminarium linergistki mogły zapoznać się z metodą pigmentacji medycznej blizn po operacjach. Pokazowy makijaż wykonała Manuela Mang. Efekty zobaczcie sami.

Blizna po usunięciu tarczycy po zabiegu pigmentacji medycznej. Zaczerwienienie i opuchlizna po zabiegu jest naturalną sprawą, zniknie po krótkim czasie.

Pigmentacja korygująca po źle wykonanym zabiegu.

Trudne przypadki źle wykonanego makijażu zdarzają się bardzo często. Na naszym seminarium linergistki miały okazję poznać osobę, u której w przeszłości zostały bardzo źle wykonane 2 zabiegi: kreski górne oka a później ich korekta. Kobieta, miała wykonaną kreskę oka, która zajmowała bardzo dużą powierzchnię na powiece. Ten bardzo nienaturalny wygląd nieudolnie skorygowano podczas kolejnego zabiegu. W efekcie na powiece modelki widoczna była bardzo gruba czarna kreska a nad nią druga kreska w kolorze zółtym. Corinna Kuffner wykonała mistrzoską korektę z użyciem technik i kolorów pigmentów, które zaskakiwały wszystkich zgromadzonych na Sali. Efekt znów był zaskakujący! Corinna zwęziła kreskę na oku, skorygowała jej kształt i pozbyła się złotej kreski po nieudanej korekcie. Powieki wyglądały bardziej naturalnie a twarz modelki stała się delikatniejsza.

Makijaż permanentny seminarium – Gość specjalny

Makijaż permanentny seminarium

Gościem specjalnym seminarium był sławny polski chirurg plastyczny dr Marek Szczyt. Jego wykład przybliżył uczestniczkom seminarium tajniki chirurgii plastycznej oraz umożliwił poznanie technik operacji piersi. Mamy nadzieję, że zdobyta wiedza pozwoli w przyszłości lepiej wykonywać pigmentację medyczną.

Galeria Video

Seminarium to nie tylko nauka, ale również czas na zawiązywanie nowych znajomości, wymianę doświadczeń i miłe spędzanie czasu. Integracja podczas naszego seminarium była wzorowa a imprez, która ją umożliwiła doskonała! Dziękujemy Wam za wspólnie spędzony czas i piękną zabawę! Mamy nadzieję, że spotkamy się niebawem na kolejnym seminarium w tak doborowym składzie!

Zobacz galerię zdjęć z Makijaż permanentny seminarium.